Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
08.11.2023

До п'яти років ув’язнення засуджено уродженця Прикарпаття, який допоміг окупантам приховати сліди масового вбивства українців у Маріуполі

   

 За публічного обвинувачення прокурорів Івано-Франківської обласної прокуратури суд виніс вирок 53-річному чоловіку, який допомагав окупантам приховувати сліди масового вбивства українців на Донеччині. Йому інкримінували колабораційну діяльність  (ч. 4 ст. 111-1 КК України).
 
Суд призначив йому покарання - 5 років ув’язнення з конфіскацією майна. Також засудженого на 15 років позбавлено права обіймати посади в органах влади та місцевого самоврядування.
 
Прокурори в суді довели, що у червні 2022 року засуджений погодився співпрацювати з представниками рф на окупованій Донеччині та проводив будівельні роботи з відновлення Маріуполя.
 
У  грудні 2022 року він через підконтрольні будівельні компанії провів роботи з відновлення Донецького академічного обласного драматичного театру, філармонії та інших зруйнованих і пошкоджених збройними формуваннями рф будівель та споруд.
 
За вказівкою окупаційної влади було демонтовано центральну та фронтальну стіни драмтеатру, а також фасад споруди, на яких були сліди бомбардування 16 березня 2022 року.
 
Ці роботи проводились з метою приховування доказів воєнних злочинів.
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Івано-Франківській області.

кількість переглядів: 802