Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
16.06.2023

За пропаганду рф та тоталітарних режимів, заклики до зміни меж кордону України інтернет-агітатора засудили до 10 років за ґратами

    

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами  Івано-Франківської обласної прокуратури засуджено місцевого жителя за розпалювання національної, релігійної ворожнечі та ненависті, приниження  національної честі та гідності, образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, поширення та публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, публічні заклики до вчинення дій з метою зміни меж території та державного кордону України (ч. 1 ст. 161, ч. 1, ст. 436-1, ч. 2 ст. 436-1, ч. 1 ст. 110, ч. 2 ст. 110 КК України).
 
За даними слідства, починаючи з 2016 року, чоловік систематично розміщував у соцмережі публікації з наративами російської пропаганди.
 
У своїх дописах обвинувачений зазначав, що «Україна – країна селюків і дятлів з майдану. А в РФ працює сучасна медицина і світові рейтинги це підтверджують». Не менш обурливими були висловлювання, опубліковані в соціальній мережі у 2020 році: «Если бы вы не вкладывали в вышиванку так много национальных комплексов, быдло-патриотизма и хуторской гордости, она осталась бы нормальной национальной одеждой и спокойно существовала бы наряду с другими этно-шмотками. А теперь у большинства людей вышиванка вызывает рвотный рефлекс. И так во всем».
 
Інтернет-агітатор стверджував, що все, що називається Україною, є беззмістовним та порочним, а сама ідея українства – «тупікова ланка еволюції».
 
Також фігурант неодноразово популяризував ідеї відродження Радянського Союзу, відновлення УРСР в його складі, публічно використовуючи заборонену законом символіку комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів (зображення прапора СРСР, серпа, молота, п’ятикутної зірки).
 
Використовуючи соціальні мережі, засуджений розміщував публічні заклики до дій з метою зміни меж території та державного кордону України, передачі частини території України під юрисдикцію іншої держави.
 
До початку повномасштабного вторгнення чоловік регулярно виступав в ефірах «медіахолдингу Медведчука» та позиціонував себе як «експерт».
 
Вироком Івано-Франківського міського суду «пропагандисту» обрано покарання у виді позбавлення волі на строк 10 років із конфіскацією усього майна.
 
Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Управління СБУ в Івано-Франківській області.
 

кількість переглядів: 508