Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
16.09.2022

На завдання ФСБ збирав інформацію про оборонні замовлення та намагався створити дружню до РФ політичну партію – за держзраду до 15 років ув'язнення засуджено прикарпатця

         

За публічного обвинувачення Івано-Франківської обласної прокуратури громадянина України заочно засуджено за вчинення державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України). Вироком суду йому призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
 
У суді доведено, що чоловік після військової служби в 90-х роках виїхав на постійне місце проживання до РФ. Там у 2017 році він погодився на співробітництво із представниками ФСБ.
 
У 2018 році засуджений приїхав в Україну та отримав від представника іноземної спецслужби завдання. Він мав збирати інформацію у політичний, релігійній, військовій сферах, а також сформувати на території України агентурну мережу для збору та передачі даних представникам ФСБ.
 
Для цього чоловік намагався встановити контакт із представником військового підприємства на території України. Під приводом ділових переговорів щодо можливого постачання комплектуючих до військової техніки з України до КНР через очолюване ним на території РФ підприємство він цікавився асортиментом товарів подвійного призначення, які можна експортувати. Також його цікавила можливість виконання замовлень для Міноборони України, співпраця з бронетанковими заводами України та здійснення експортних операцій.
 
Окрім того, засуджений познайомився із представником однієї з політичних партій України. Він запропонував йому створити та очолити політичну партію з нібито проєвропейськими поглядами, яка б не псувала відносини з країнами СНД та РФ.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Івано-Франківській області.
 

кількість переглядів: 891