18.03.2022

Лікарська недбалість із тяжкими наслідками для хворого - в Івано-Франківську судитимуть отоларинголога

   

Окружна прокуратура міста Івано-Франківська скерувала до суду обвинувальний акт стосовно лікаря-отоларинголога одного із медичних закладів обласного центру за фактом неналежного виконання обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для хворого (ч.1ст.140 КК України).

Встановлено, що 29-річна  жителька обласного центру звернулася до Івано-Франківської лікарні за медичною допомогою. Провівши ряд обстежень, медики прооперували жінку та виписали із стаціонарного лікування. Однак, після хірургічного втручання настали ускладнення і як наслідок – набряк головного мозку.

Як з’ясувало слідство, хірург прооперував пацієнтку без проведення належної передопераційної підготовки. Медик не мав рентгенівських знімків відповідного виду та провів хірургічне втручання неналежним чином, чим спричинив тяжкі наслідки для здоров’я жінки.

Досудове розслідування за цим фактом здійснювали слідчі Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в області.
 
Довідково: санкцією ч.1 ст.140 КК України за неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого передбачено покарання :
-    у виді позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
 

кількість переглядів: 491