Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
                                                                                 Функції прокуратури України
 
         Конституція України визначила прокуратуру України як єдину систему. Викладення основних положень про прокуратуру в окремому розділі (VII) Основного Закону України зумовлено тим, що виконання покладених на органи прокуратури функцій і повноважень є самостійним видом державної діяльності.
 
         Відповідно до положень ст. 121 Конституції на прокуратуру України покладено:
        
-         підтримання державного обвинувачення в суді;
-         представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом;
-         нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство;
-         нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
 
         У п.9 розділу XV Перехідних положень Конституції вказується, що прокуратура продовжує виконувати відповідно до чинних законів функцію нагляду за додержанням і застосуванням законів та функцію попереднього слідства – до введення в дію законів, які регулюють діяльність державних органів щодо контролю за додержанням законів, та до сформування системи досудового слідства і введення в дію законів, що регулюють її функціонування.
 
         Статтею 123 Конституції встановлено, що організація і порядок діяльності органів прокуратури України визначається законом.
 
         Законодавством визначено гарантії незалежності прокуратури у здійсненні повноважень. Втручання органів державної влади і органів місцевого самоврядування, посадових осіб, засобів масової інформації, громадсько-політичних організацій (рухів) та їх представників у діяльність прокуратури  по нагляду за додержанням законів або по розслідуванню діянь, що містять ознаки злочину, забороняється. Вплив у будь-якій формі на працівника прокуратури з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися прийняття неправомірного рішення має наслідком відповідальність, передбачену законом.
        
         Для забезпечення принципу незалежності прокурорів у здійсненні повноважень законодавства їм заборонено входити до складу комісій, комітетів та інших колегіальних органів, утворюваних місцевими радами або їх виконавчими органами.
 
         Відповідно до ст. 13 Закону України "Про прокуратуру" систему органів прокуратури становлять: Генеральна прокуратура України, прокуратури Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя (на правах обласних), міські, районні, міжрайонні, районні в містах. У разі необхідності Генеральний прокурор України може створювати спеціалізовані прокуратури на правах обласних, міських, районних та міжрайонних прокуратур.
        
         Прокуратури областей, міські, районні, міжрайонні, районні в містах, а також інші прокуратури очолюють відповідні прокурори. У прокуратурі області діє колегія, персональний склад якої затверджується Генеральним прокурором України.
 
         Визначені ст. 121 Конституції України та Законом України "Про прокуратуру" функції прокуратури України мають особливі призначення і завдання, оскільки їх виконання сприяє утвердженню законності в державі, забезпеченню конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також державних інтересів.
10.12.2021

Обгрунтування предмету закупівлі (паливо 2021 - 2022)

Івано-Франківською обласною прокуратурою (далі - Замовник) для забезпечення функціонування окружних прокуратур було проведено переговорну  процедуру закупівлі за предметом природний газ; 09120000-6 - Газове паливо за ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника                       (далі — Закупівля) шляхом застосування переговорної процедури відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 40  Закону України «Про публічні закупівлі» (зі змінами)             (далі – Закон) на період з моменту укладання договору по 31 грудня 2022 року.
Враховуючи пониження температури зовнішнього повітря та початок опалювального сезону 2021-2022 років, з метою запобігання негативним наслідкам, які стануться через відсутність опалення, протоколом №16 від 11.10.2021 чергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА вирішено визнати ситуацію, що склалася у зв’язку з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-2022 років та подальшим виникненням загрози життю і здоров’ю населення області, завдання значних матеріальних збитків, відповідно до п. 24 ч. 1 ст. 2 Кодексу цивільного захисту України, надзвичайною ситуацією.
Таким чином, у Замовника наявні підстави для застосування переговорної процедури закупівлі на підставі п. 3 ч. 2 ст. 40 Закону.
Для потреб Замовника необхідно здійснити закупівлю на підставі                 п. 3 ч. 2 ст. 40 Закону, а саме: якщо у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, що унеможливлюють дотримання Замовником строків для проведення тендера.
Загальний обсяг потреби Замовника в предметі закупівлі на період з листопада 2021 року по грудень 2022 року (включно) складає 80 тис. куб. м.
Враховуючи вищезазначене та інформацію стосовно підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр., укладеного 30.09.2021, було прийнято рішення  надіслати  запрошення на участь у переговорній процедурі Закупівлі Товариству з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг».
 Відповідно до ч. 4 ст. 40 Закону за результатами проведених переговорів з учасником Замовник приймає рішення про намір укласти договір. Повідомлення про намір укласти договір обов’язково безоплатно оприлюднюється на веб-порталі уповноваженого органу протягом одного дня після прийняття рішення.
Зважаючи на результат проведених переговорів, прийнято рішення про намір укласти договір на закупівлю послуг за ДК 021:2015 – 09120000-6 Газове паливо на суму 1 324 320,00 грн з ПДВ (Один мільйон триста двадцять чотири тисячі триста двадцять гривень 00 коп).

кількість переглядів: 552