Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
14.09.2023

У Києві розпочав роботу польовий офіс Міжнародного кримінального суду

     


Про це під час брифінгу повідомили Генеральний прокурор Андрій Костін та Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан.
«Це нова глава нашої співпраці. Робота офісу допоможе посилити взаємодію між Україною та Міжнародним кримінальним судом. Підвищить ефективність та оперативність реагування на злочини, які росія продовжує щодня вчиняти проти України та українців», – зазначив Генпрокурор.
«Закон має бути на передовій. І я думаю, що те, що ми бачимо у питаннях партнерства Міжнародного кримінального суду з Україною, розбудови партнерства з громадянським суспільством, з іншими державами-членами ООН, державними та недержавними учасниками МКС, — це не просто іскра. Це світанок нового часу, в якому ми повинні проявити, і ми проявляємо, витримку та наполегливість, аби наші слова не були порожніми словами. Їх відчувають постраждалі як в Україні, де я маю честь зараз бути, в так і в усьому світі», – сказав Карім Хан.
Польовий офіс Міжнародного кримінального суду в Україні є найбільшим представництвом МКС (ICC) за межами Гааги.
Андрій Костін подякував Каріму Хану за колосальну роботу, яку здійснюють МКС і його Офіс для притягнення до відповідальності винуватців міжнародних злочинів.
Серед результатів цієї роботи - історичний ордер на арешт путіна та львової-бєлової, який майже пів року тому видав Міжнародний кримінальний суд. Він став результатом 5-ти місяців безпрецедентної співпраці між українським Офісом Генпрокурора та Офісом Прокурора МКС.