Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
                                                                                 Функції прокуратури України
 
         Конституція України визначила прокуратуру України як єдину систему. Викладення основних положень про прокуратуру в окремому розділі (VII) Основного Закону України зумовлено тим, що виконання покладених на органи прокуратури функцій і повноважень є самостійним видом державної діяльності.
 
         Відповідно до положень ст. 121 Конституції на прокуратуру України покладено:
        
-         підтримання державного обвинувачення в суді;
-         представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом;
-         нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство;
-         нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
 
         У п.9 розділу XV Перехідних положень Конституції вказується, що прокуратура продовжує виконувати відповідно до чинних законів функцію нагляду за додержанням і застосуванням законів та функцію попереднього слідства – до введення в дію законів, які регулюють діяльність державних органів щодо контролю за додержанням законів, та до сформування системи досудового слідства і введення в дію законів, що регулюють її функціонування.
 
         Статтею 123 Конституції встановлено, що організація і порядок діяльності органів прокуратури України визначається законом.
 
         Законодавством визначено гарантії незалежності прокуратури у здійсненні повноважень. Втручання органів державної влади і органів місцевого самоврядування, посадових осіб, засобів масової інформації, громадсько-політичних організацій (рухів) та їх представників у діяльність прокуратури  по нагляду за додержанням законів або по розслідуванню діянь, що містять ознаки злочину, забороняється. Вплив у будь-якій формі на працівника прокуратури з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися прийняття неправомірного рішення має наслідком відповідальність, передбачену законом.
        
         Для забезпечення принципу незалежності прокурорів у здійсненні повноважень законодавства їм заборонено входити до складу комісій, комітетів та інших колегіальних органів, утворюваних місцевими радами або їх виконавчими органами.
 
         Відповідно до ст. 13 Закону України "Про прокуратуру" систему органів прокуратури становлять: Генеральна прокуратура України, прокуратури Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя (на правах обласних), міські, районні, міжрайонні, районні в містах. У разі необхідності Генеральний прокурор України може створювати спеціалізовані прокуратури на правах обласних, міських, районних та міжрайонних прокуратур.
        
         Прокуратури областей, міські, районні, міжрайонні, районні в містах, а також інші прокуратури очолюють відповідні прокурори. У прокуратурі області діє колегія, персональний склад якої затверджується Генеральним прокурором України.
 
         Визначені ст. 121 Конституції України та Законом України "Про прокуратуру" функції прокуратури України мають особливі призначення і завдання, оскільки їх виконання сприяє утвердженню законності в державі, забезпеченню конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також державних інтересів.
ІФ Енергоефективність та енергосбереження
ІФРічний план закупівель
ІФБюджетна звітність
ІФКошторис